SPORT

FIFA Kup konfederacija: Čile slavio pobjedu protiv Kameruna

MOSKVA (AA) – Fudbalska reprezentacija Čilea pobijedila je u utakmici prvog kola grupe B FIFA Kupa konfederacija ekipu Kameruna rezultatom 2:0, prenosi Anadolu Agency (AA).

U duelu koji je odigran u Moskvi, konkretniji su bili Čileanci. Njima je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zbog video tehnologije poništen gol.

Eduardo Vargas je postigao pogodak, ali nakon pregledavanja snimke rezultat je ostao nepromijenjen.

Iako je njegov nastup bio upitan zbog povrede na treningu, Alexis Sanchez je ušao u igru u 58. minuti zamijenivši Edsona Pucha.

Svoj kvalitet napadač Arsenala Sanchez dokazao je u 81. minuti kada je preciznim ubačajem asistirao Arturu Vidalu.

Čileanci si nastavili napadati, a Eduardo Vargas je ponovo postigao gol u prvoj minuti sudijske nadoknade.

U grupi B su još Australija i svjetski prvak Njemačka, a taj susret na programu je u ponedjeljak od 17 sati.