SPORT

FIFA Kup konfederacija: Meksiko u sudijskoj nadoknadi izvukao remi protiv Portugala

KAZAN (AA) – Druga utakmica prvog kola grupe A FIFA Kupa konfederacija u Kazanu između Portugala i Meksika završena je neriješeno rezultatom 2:2.

Meksikanci su sve vrijeme čuvali posjed, ali su aktuelni evropski prvaci predstavljali stalnu prijetnju u kontranapadima.

Portugalu je u 34. minutu prednost donio Ricardo Quaresma, da bi osam minuta kasnije za Meksikance izjednačio Chicharito, a tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Meksiko je imao veći posjed lopte, što im je u 81. minutu moglo donijeti i drugi pogodak.

Portugalska ekipa povela je ponovo 2:1 u 86. minuti golom Cedrica Soaresa, ali se u sudijskoj nadoknadi Meksiko spašava od poraza.

Izjednačujući gol za Meksiko postigao je Hector Moreno, kojem je iz kornera asistirao Jonathan dos Santos.

U prvoj utakmici grupe A, sinoć je fudbalska reprezentacija Rusije na otvaranju FIFA Kupa konfederacija u Sankt Petersburgu savladala Novi Zeland rezultatom 2:0.

Kup konfederacija nastavlja se večeras u 20 sati, kada se u grupi B u Moskvi sastaju Kamerun i Čile.