SPORT

Real pobjedom protiv Al-Jazire izborio finale Svjetskog klupskog prvenstva

SARAJEVO (AA) – Fudbaleri Real Madrida su izborili plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u Abu Dhabiju, poslije preokreta, savladali ekipu Al-Jazire rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Iako je Real Madrid imao mnogo više prilika za gol, Al-Jazira je povela u 41. minuti preko Romarinha na asistenciju Moubaraka Boussoufaa, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Real je u drugom poluvremenu nastavio s napadima te su uspjeli izjednačiti već u 53. minuti golom Cristiana Ronalda nakon asistencije Luke Modrića.

Fudbaleri Real Madrida su došli u prednost u 81. minuti golom Garetha Balea na asistenciju Lucasa.

Real je do kraja meča imao još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao pa je španski velikan ostvario pobjedu kojom se plasirao u finale.

Real Madrid će u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u subotu od 18.00 sati igrati protiv brazilskog Gremija.

U meču za treće mjesto snage će odmjeriti Al Jazira i Pachuca.