SPORT

Super Liga: Fenerbahče savladao Karabukspor sa 2:0

ISTANBUL (AA) – Fenerbahče je u 16. kolu turske Super Lige na Ulker stadionu u Istanbulu savladao Kardemir Karabukspor rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Obje ekipe su u prvom poluvremenu imale po nekoliko izglednih prilika, ali golova ipak nije bilo.

Domaćin je poveo u 56. minuti golom Mehmeta Topala na asistenciju Mathieua Valbuene.

Fenerbahče je udvostručio prednost u 76. minuti preko Valbuene.

Do kraja više nije bilo golova tako da je Fenerbahče uspio upisati važnu pobjedu u utrci za prvaka Turske.

Poslije 16. odigranih kola, lider tabele je Bašakšehir sa 33 boda, a prate ga Fenerbahče sa 32, koliko ima i trećeplasirani Galatasaray. Posljednji na tabeli je Kardemir Karabuk sa svega 8 bodova.